O nas

szkoła rodzeniaZapraszamy wszystkich rodziców do położnej oraz na zajęcia szkoły rodzenia Baby Born.

Nasza oferta skierowana jest do osób z : Krakowa (południowe dzielnice: Ruczaj, Dębniki, Łagiewniki,  Podgórze Duchackie, Podgórze – rejon ulic Petrażyckiego i Dębskiego, Kliny, Borek Fałęcki, Os. Europejskie) i okolic w tym Opatkowice, gminy Skawina i okolic (w tym Wielkie Drogi), Libertów, Sidziny, Krzywaczki,  Radziszowa i okolic,  Głogoczowa, Mogilan, Bęczarki, Brzeżnicy i Paszkówki oczekujących na narodziny dziecka.

Nasza szkoła zlokalizowana jest w budynku otwartego w 2018 roku Szpitala Św. Róży. W budynku funkcjonuje Szpital św Róży – Centrum Wielospecjalistycznej opieki ambulatoryjnej i diagnostycznej:
– Oddział Chirurgii Jednego Dnia, Chirurgia oka, Ortopedia i Traumatologia,Chirurgia Medycyny Estetycznej, Alergologia, Laryngologia, Poradnia Okulistyczna z USG, Poradnia Okulistyki Dziecięcej, Poradnia Ortopedyczna, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Pracownia Lasoterapii, Pracownia EMG, Pracownia Ultrasonografii. Przed budynkiem znajduje się rozległy parking, na którym można na czas zajęć pozostawić auto. Zajęcia odbywają się w komfortowej, klimatyzowanej sali konferencyjnej, zlokalizowanej na drugim piętrze (wjazd windą).

Lokalizacja pozwala na szybki komfortowy dojazd zarówno samochodem (szpital mieści się przy drodze dojazdowej do autostrady, wjazd od ul. Baczyńskiego, koło ochrony „Justus”) oraz komunikacją miejską – przystanek Baczyńskiego linie: 166,201, 213, 223, 233, 253, 263, 283.

Zajęcia bezpłatnej szkoły rodzenia w Krakowie odbywają się w każdy czwartek. Start zajęć godz. 17:00. Zajęcia trwają do godziny 20:00. Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania.

17:00-19:00 – teoria, prezentacje multimedialne oraz wykłady zaproszonych gości.

19:00-20:00 – zajęcia z rehabilitantem

Wykładowcy szkoły rodzenia

Nasze zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad kobietami ciężarnymi:

  • licencjonowana położna Bogumiła Polus –  wykwalifikowana położna z zamiłowania i powołania, doradca laktacyjny. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego. Przez jej ręce przewinęły się setki noworodków, z których część już posiada swoje własne dzieci. W 1983 r, kończy Medyczne Studium Zawodowe – Wydział Położnych. W 2000 r. ukończyła Kurs Kwalifikacyjny z Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Położnych. W 2008 r. otrzymała Państwowy Certyfikat do pobierania rozmazów cytologicznych. W 2010 r. kończy  studia uzupełniające na kierunku Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu i uzyskuje tytuł Licencjata Położnictwa. Od 2013 roku, właścicielka szkoły rodzenia „Baby Born”, w której pokazuje jak dbać o noworodki czy przygotować się do porodu. Współpracowała z TVN przy realizacji programu „Rozmowy w toku”. Od 2019 r. doradczyni laktacyjna.
  • Dominika Kalkowska – Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® – warsztaty z chustowania/chustonoszenia niemowląt
  • rehabilitantka szkoła rodzeniaFizjoterapeuta – Dorota Steczko. Absolwentka UJ oraz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w rehabilitacji okołoporodowej, połogowej oraz uroginekologicznej. Certyfikowany terapeuta profilaktyki uroginekologicznej wg koncepcji BeBo. Pracuje głównie z kobietami w ciąży i po porodzie, pomagając im aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży, przygotować się do porodu, a później sprawnie i świadomie wrócić do formy. Autorka licznych artykułów o tematyce rehabilitacyjnej oraz położniczo-ginekologicznej.

  • p. Anna Rusinek, przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych
  • Dietetycy: mgr Ewa Balon i mgr Grzegorz Balon – NUTRISBAL – profesjonalne poradnictwo dietetyków klinicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w zakresie żywienia dzieci i dorosłych w zdrowiu i chorobie oraz profilaktyki zdrowotnej
  • inni przedstawiciele i wykładowcy

Dlaczego warto wybrać szkołę Baby Born?

Nasza szkoła to nie tylko doświadczeni wykładowcy. W szkole rodzenia Baby Born chcemy nauczyć Cię nie tylko opieki nad maluchem, ale oswoić i pomóc pokonać lęk przed porodem. Chcemy aby każda przyszła mama, która opuszcza naszą szkołę, była w stanie świadomie uczestniczyć w porodzie i pomagać tak długo oczekiwanemu dziecku w przyjściu na świat. Podkreślamy również ważną rolę tatusiów w tym niezwykłym wydarzeniu jak i późniejszej opiece nad noworodkiem.

Zajęcia w naszej szkole rodzenia odbywają się w niewielkich, kameralnych grupach, co sprzyja nawiązywaniu więzi zarówno z prowadzącymi jak i pozostałymi kursantami. Jest to zupełne przeciwieństwo szkół rodzenia organizowanych przy dużych szpitalach, gdzie grupy są dość liczne i ciężko o prywatną atmosferę. Dlatego serdecznie do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy pary z Krakowa, gdzie są długie kolejki na bezpłatne kursy w szkole rodzenia.

Zajęcia w naszej szkole składają się z cyklu 4 spotkań.  Spotkania zostały przygotowane tak, aby były interesujące i nie zmęczyły przyszłej mamy. Każde spotkanie to część wykładowa z pokazami multimedialnymi,  jak i część praktyczna, która pozwala lepiej przygotować się na poród i późniejszą opiekę nad maluszkiem.

Na wyposażeniu naszej szkoły znajduje się detektor do mierzenia tętna płodu  czy elektryczny laktator do odciągania pokarmu. W naszej szkole wypożyczysz również nowość na polskim rynku, urządzenie medyczne, do domowego monitorowania pracy serca dziecka – KTG, ZuzaMed.

Nasza położna brała udział w nagraniach instruktażowych dla TVN – Filmiki z jej udziałem z kąpieli noworodka.

Dla zainteresowanych osób, możliwość uruchomienia płatnych zajęć szkoły rodzenia w systemie weekendowym.

Szczegółowy plan zajęć

Terminy najbliższych kursów

Bezpłatna Szkoła Rodzenia

Istnieje możliwość pełnej refundacji części teoretycznej z NFZ! Chcesz dowiedzieć się, jak zapisać się do bezpłatnej Szkoły Rodzenia Baby Born? Skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz poradnik dla kobiet ciężarnych.

Indywidualne zajęcia z dojazdem

Wiemy, że niektórym parom ciężko jest dostosować się do konkretnych terminów lub też istnieje zagrożenie ciąży i przyszła mama zmuszona jest do prowadzenia bardzo oszczędnego trybu życia, gdzie większość czasu leży.

Dla takich osób przygotowaliśmy możliwość indywidualnych zajęć z dojazdem do domu. Jeśli jesteś zainteresowana tą formą zajęć, prosimy o kontakt.

Gabinet położnej

Nowo otwarty Gabinet Położnej dostępny jest :

Szpital Świętej Róży /Przychodnia Lekarzy Rodzinnych
ul.Skotnicka 230 A
30-394 Kraków
Godziny przyjęć:
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK: GODZ 16:00-18:00
CZWARTEK: GODZ 08:00-10:00

W każdy CZWARTEK przed zajęciami, w godz. 16:00-17:00 możliwość wykonania KTG po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 501 920 151. Miejsce – Sala Konferencyjna na II piętrze.

Po uzgodnieniu telefonicznym będzie można wykonać KTG PŁODU oraz KONTROLĘ POZIOMU ŻÓŁTACZKI NOWORODKA

+