O nas

szkoła rodzenia

Zapraszamy wszystkich rodziców do położnej oraz na zajęcia szkoły rodzenia Baby Born. Na chwilę obecną zajęcia prowadzone są nadal STACJONARNIE z PARTNERAMI.

Zasady funkcjonowania szkoły rodzenia w czasie pandemii.

Wyciąg z wytycznych Ministerstwa Zdrowia dla położnych i szkół rodzenia – aktualizacja z 23.10.2020

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych mam, w zajęciach mogą uczestniczyć panowie posiadający certyfikat po zaszczepeniu drugą dawką szczepionki na Covid. Dodatkowo od podania drugiej dawki musi upłynąć minimum 14 dni

Nasza oferta skierowana jest do osób z : Krakowa (południowe dzielnice: Ruczaj, Dębniki, Łagiewniki,  Podgórze Duchackie, Podgórze – rejon ulic Petrażyckiego i Dębskiego, Kliny, Borek Fałęcki, Os. Europejskie) i okolic w tym Opatkowice, gminy Skawina i okolic (w tym Wielkie Drogi), Libertów, Sidziny, Krzywaczki,  Radziszowa i okolic,  Głogoczowa, Mogilan, Bęczarki, Brzeżnicy i Paszkówki oczekujących na narodziny dziecka.

Nasza szkoła zlokalizowana jest w budynku otwartego w 2018 roku Szpitala Św. Róży. Zajęcia odbywają się w komfortowej, klimatyzowanej sali konferencyjnej, zlokalizowanej na drugim piętrze (wjazd windą).

UWAGA

Z uwagi na przekształcenie sali konferencyjnej w Szpitalu Św. Róży na gabinety, zajęcia szkoły rodzenia czasowo są  prowadzone przy ulicy Skośnej.  O szczegółach będziemy informować indywidualnie

Zajęcia bezpłatnej szkoły rodzenia w Krakowie odbywają się w każdą środę. Start zajęć godz. 17:00. Zajęcia trwają do godziny 20:00. Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania.

17:00-19:00 – teoria, prezentacje multimedialne oraz wykłady zaproszonych gości.

19:00-20:00 – zajęcia z rehabilitantem

Zachęcamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z naszych zajęć szkoły rodzenia.

Wykładowcy szkoły rodzenia

Nasze zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad kobietami ciężarnymi:

licencjonowana położna Bogumiła Polus –  wykwalifikowana położna z zamiłowania i powołania, doradca laktacyjny. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego. Przez jej ręce przewinęły się setki noworodków, z których część już posiada swoje własne dzieci. W 1983 r, kończy Medyczne Studium Zawodowe – Wydział Położnych. W 2000 r. ukończyła Kurs Kwalifikacyjny z Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Położnych. W 2008 r. otrzymała Państwowy Certyfikat do pobierania rozmazów cytologicznych. W 2010 r. kończy  studia uzupełniające na kierunku Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu i uzyskuje tytuł Licencjata Położnictwa. Od 2013 roku, właścicielka szkoły rodzenia „Baby Born”, w której pokazuje jak dbać o noworodki czy przygotować się do porodu. Współpracowała z TVN przy realizacji programu „Rozmowy w toku”. Od 2019 r. doradczyni laktacyjna.

Dominika Kalkowska– Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® – warsztaty z chustowania/chustonoszenia niemowląt

Fizjoterapeuta Magdalena Pardela Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Certyfikowany Trener Personalny, Trener Pelvic Floor Safe – PFS® – trening bezpieczny dla kobiet oraz instruktor fitness i Pilates. Prowadzi autorskie szkolenia dla fizjoterapeutów i trenerów z całej Polski o tematyce aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. Organizuje spotkania oraz warsztaty dla kobiet dotyczące zdrowia intymnego i reedukacji po porodzie.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na rehabilitacji okołoporodowej, połogowej oraz uroginekologicznej. Pracuje z kobietami w każdym wieku zarówno w gabinecie, jak i na sali treningowej. Pomaga kobietom aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży, przygotować się do porodu oraz bezpiecznie i efektywnie wrócić do pełnej sprawności i formy po porodzie. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy oraz związanych z tym problemów. Zajmuję się korekcją postawy oraz treningiem medycznym, który pozwala uzyskać świetną formę fizyczną mimo różnych problemów zdrowotnych oraz dolegliwości. Swoim klientkom oferuje efektywne treningi i fizjoterapię, którą zawsze dobiera indywidualnie do możliwości Pacjentek i celów terapii.

https://arskrakow.pl/magdalena-pardela/

Fizjoterapeuta – Dorota Steczko. Absolwentka UJ oraz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w rehabilitacji okołoporodowej, połogowej oraz uroginekologicznej. Certyfikowany terapeuta profilaktyki uroginekologicznej wg koncepcji BeBo. Pracuje głównie z kobietami w ciąży i po porodzie, pomagając im aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży, przygotować się do porodu, a później sprawnie i świadomie wrócić do formy. Autorka licznych artykułów o tematyce rehabilitacyjnej oraz położniczo-ginekologicznej.

p. Magdalena Adamczyk, przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Dietetycy: mgr Ewa Balon i mgr Grzegorz Balon – NUTRISBAL – profesjonalne poradnictwo dietetyków klinicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w zakresie żywienia dzieci i dorosłych w zdrowiu i chorobie oraz profilaktyki zdrowotnej

inni przedstawiciele i wykładowcy

Dlaczego warto wybrać szkołę Baby Born?

Nasza szkoła to nie tylko doświadczeni wykładowcy. W szkole rodzenia Baby Born chcemy nauczyć Cię nie tylko opieki nad maluchem, ale oswoić i pomóc pokonać lęk przed porodem. Chcemy aby każda przyszła mama, która opuszcza naszą szkołę, była w stanie świadomie uczestniczyć w porodzie i pomagać tak długo oczekiwanemu dziecku w przyjściu na świat. Podkreślamy również ważną rolę tatusiów w tym niezwykłym wydarzeniu jak i późniejszej opiece nad noworodkiem.

Współpracujemy z Centrum Medycznym Meavita (Kraków, ul. Rusznikarska 14). To miejsce, gdzie każda z przyszłych mam poczuje się otoczona wyjątkową opieką. Ciąża tutaj prowadzona jest równolegle przez lekarzy ginekologów jak i fizjoterapeutów.  Na miejscu dostępna jest również fizjoterapia noworodków i niemowląt.

Zajęcia w naszej szkole rodzenia odbywają się w niewielkich, kameralnych grupach, co sprzyja nawiązywaniu więzi zarówno z prowadzącymi jak i pozostałymi kursantami. Jest to zupełne przeciwieństwo szkół rodzenia organizowanych przy dużych szpitalach, gdzie grupy są dość liczne i ciężko o prywatną atmosferę. Dlatego serdecznie do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy pary z Krakowa, gdzie są długie kolejki na bezpłatne kursy w szkole rodzenia.

Zajęcia w naszej szkole składają się z cyklu 4 spotkań.  Spotkania zostały przygotowane tak, aby były interesujące i nie zmęczyły przyszłej mamy. Każde spotkanie to część wykładowa z pokazami multimedialnymi,  jak i część praktyczna, która pozwala lepiej przygotować się na poród i późniejszą opiekę nad maluszkiem.

Na wyposażeniu naszej szkoły znajduje się detektor do mierzenia tętna płodu  czy elektryczny laktator do odciągania pokarmu. W naszej szkole wypożyczysz również nowość na polskim rynku, urządzenie medyczne, do domowego monitorowania pracy serca dziecka – KTG, ZuzaMed.

Nasza położna brała udział w nagraniach instruktażowych dla TVN – Filmiki z jej udziałem z kąpieli noworodka.

Dla zainteresowanych osób, możliwość uruchomienia płatnych zajęć szkoły rodzenia w systemie weekendowym.

Szczegółowy plan zajęć

Terminy najbliższych kursów

Wyciąg z wytycznych Ministerstwa Zdrowia dla położnych i szkół rodzenia – aktualizacja z 23.10.2020

Bezpłatna Szkoła Rodzenia

Istnieje możliwość pełnej refundacji części teoretycznej z NFZ! Chcesz dowiedzieć się, jak zapisać się do bezpłatnej Szkoły Rodzenia Baby Born? Skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz poradnik dla kobiet ciężarnych.

Indywidualne zajęcia z dojazdem

Wiemy, że niektórym parom ciężko jest dostosować się do konkretnych terminów lub też istnieje zagrożenie ciąży i przyszła mama zmuszona jest do prowadzenia bardzo oszczędnego trybu życia, gdzie większość czasu leży.

Dla takich osób przygotowaliśmy możliwość indywidualnych zajęć z dojazdem do domu. Jeśli jesteś zainteresowana tą formą zajęć, prosimy o kontakt.

Czy wiesz, po 21 tygodniu ciąży możesz już liczyć na pomoc i konsultacje położnej w różnej formie?

Nawet, jeśli z jakiś względów nie chcesz uczęszczać na zajęcia szkoły rodzenia, możesz już teraz wybrać swoją położną, która będzie cię wspierać w tym ważnym dla każdej kobiety czasie. Wybrana położna do opieki przedporodowej to:

 • mniej stresu;
 • zawsze możesz do niej zadzwonić z niepokojącymi cię problemami;
 • darmowe KTG, na które wystarczy się wcześniej umówić;
 • czas na poznanie położnej, która będzie sprawować w trakcie połogu opiekę nad tobą i dzieckiem;
 • mniej formalności przed porodem z szukaniem nowej położnej i wypełnianiem formularzy.

Nasza położna to położna z wieloletnim doświadczeniem, wspierała swoją wiedzą już setki mam. Jest również doradcą laktacyjnym i jak nikt wie, jak stresującym okresem może być ciąża.

Wybierz swoją położną już dziś! Deklaracja wyboru położnej Bogumiły Polus.

 • Gabinet położnej

  Nowo otwarty Gabinet Położnej dostępny jest :

  Szpital Świętej Róży /Przychodnia Lekarzy Rodzinnych
  ul.Skotnicka 230 A
  30-394 Kraków
  Godziny przyjęć:
  PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK: GODZ 16:00-18:00
  CZWARTEK: GODZ 08:00-10:00

  W każdą ŚRODĘ przed zajęciami, w godz. 16:00-17:00 możliwość wykonania KTG po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 501 920 151.

  Po uzgodnieniu telefonicznym będzie można wykonać KTG PŁODU oraz KONTROLĘ POZIOMU ŻÓŁTACZKI NOWORODKA

  +