Opieka poporodowa położnej

Opieka poporodowa położnej środowiskowej

Zapraszamy do skorzystania z usług kwalifikowanej położnej p. Bogumiły Polus, wszystkie świeżo upieczone mamy z Krakowa, Skawiny, Kalwarii, Krzywaczki, Radziszowa, Wielkich Dróg, Brzeżnicy i Paszkówki oraz okolicznych miejscowości.

Wyciąg z zaleceń dla położnych na czas pandemii, wydane przez Ministerstwo Zdrowia (aktualizacja z 23.10.2020).

W każdą środę w godzinach 16:00-17:00, przed zajęciami szkoły rodzenia, istnieje możliwość wykonania badania KTG,  po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym tel: 501 920 151.

Poród to wielkie wyzwanie dla organizmu każdej kobiety. Aby wrócić do formy i odnaleźć się w nowej sytuacji i nowej roli – matki, kobieta potrzebuje czasu i wsparcia.

Każdej kobiecie przysługuje profesjonalna i bezpłatna opieka poporodowa we własnym domu. Podczas wizyty położna sprawdza stan zdrowia młodej mamy, gojenie się ran, pomaga też w pielęgnacji noworodka, czuwa nad prawidłowym karmieniem. Położna zawsze również służy radą i swoim doświadczeniem. Jeśli masz pytania dotyczące dziecka czy też swojego stanu zdrowia, koniecznie zadaj je położonej podczas wizyty. Wizyta trwa zwykle około 45 min – 1 h.

Nasza położna w czasie każdej wizyty dokonuje kontroli wagi dziecka, dzięki czemu wiesz, że z maluszkiem jest wszystko w porządku i dobrze się rozwija.

Położna wyposażona jest również w nowoczesne urządzenie do pomiaru bilirubiny u dziecka (żółtaczka). Pomiar jest bezbolesny, przez skórę, trwa kilka sekund a wyniki dostępne są od razu.

Nasza położna zdejmuje również szwy po cesarskim cięciu, dzięki czemu nie ma konieczności ponownych wizyt w szpitalu.

Każdej kobiecie przysługuje w ramach NFZ, 4 do maksymalnie 6 wizyt poporodowych. Dostępność naszej położnej w ramach NFZ od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

DEKLARACJA WYBORU POŁOŻNEJ

Więcej o tym, komu przysługuje opieka położnej środowiskowej oraz w jakiej liczbie godzin.

Zapraszam do kontaktu ciężarne z okolic:

  • Kraków Południe – Ruczaj, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Dębniki, Podgórze Duchackie,  Kliny, Skotniki
  • Skawina, Krzywaczka, Radziszów, Wielkie Drogi
  • Kalwaria, Mogilany, Bęczarka
  • Libertów, Opatkowice, Świątniki Górne, Włosań i Konary
  • Brzeżnica i Paszkówka