O nas

szkoła rodzeniaZapraszamy wszystkich rodziców do gabinetu położnej oraz na zajęcia szkoły rodzenia Baby Born.

Nasza oferta skierowana jest do osób z : Krakowa (południowe dzielnice: Ruczaj, Dębniki, Łagiewniki,  Podgórze Duchackie, Podgórze – rejon ulic Petrażyckiego i Dębskiego, Kliny, Borek Fałęcki) i okolic w tym Opatkowice, gminy Skawina i okolic (w tym Wielkie Drogi), Libertów, Sidziny, gminy Sułkowice i okolic (w tym Krzywaczka, Rudnik, Izdebnik), miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona i okolice, Radziszowa i okolic,  Głogoczowa, Mogilan, Bęczarki, Świątniki Górne, Włosań i Konary,Myślenic oczekujących na narodziny dziecka.

Zajęcia szkoły rodzenia jak i gabinet położniczy zlokalizowane są w nowoczesnych wnętrzach Centrum Medycznego Lift w Krzywaczce. Nasza szkoła zlokalizowana jest w Centrum Handlowym E7. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, bo po zajęciach szkoły rodzenia możecie zrobić zakupy czy zakończyć dzień w miłej atmosferze w restauracji GOŚCINNA.

Od połowy września 2017 r., zapraszamy również na odpłatne zajęcia szkoły rodzenia, do naszej drugiej siedziby w Nowej Hucie (Kraków), Os. Piastów 40 – Centrum Medyczne Lift-Med. Tutaj przygotują się do porodu mamusie z okolic Północno-Wschodniego Krakowa, w tym Nowej Huty (Mistrzejowice, Bieńczyce,Osiedle Wysokie, Kalinowe, Złotej Jesieni, Zesławic, Batowice, Bieńczyce).

Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie można przyjść i zasięgnąć porady położnej jak również złożyć deklarację wyboru położnej. Gabinet czynny jest poniedziałek-piątek w godz. 16-18. Przed wizytą, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Wykładowcy szkoły rodzenia

Nasze zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad kobietami ciężarnymi:

  • licencjonowana położna Bogumiła Polus –  wykwalifikowana położna z zamiłowania i powołania. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego. Przez jej ręce przewinęły się setki noworodków, z których część już posiada swoje własne dzieci. W 1983 r, kończy Medyczne Studium Zawodowe – Wydział Położnych. W 2000 r. ukończyła Kurs Kwalifikacyjny z Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Położnych. W 2008 r. otrzymała Państwowy Certyfikat do pobierania rozmazów cytologicznych. W 2010 r. kończy  studia uzupełniające na kierunku Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu i uzyskuje tytuł Licencjata Położnictwa. Od 2013 roku, właścicielka szkoły rodzenia „Baby Born”, w której pokazuje jak dbać o noworodki czy przygotować się do porodu. Współpracowała z TVN przy realizacji programu „Rozmowy w toku”.
  • Małgorzata Lewandowska – Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® – warsztaty z chustowania niemowląt
  • Rehabilitant – Adam Bartusik – mgr. rehabilitacji, Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego im.Bronisława Czecha w Krakowie oraz Wydziału Terapii Zajęciowej obecnie Kierownik Poradni Rehabilitacyjnej
  • lek. Aleksandra Zima- rezydent pediatrii, współautorka książki – poradnika żywieniowego : „Maluszek na 6+”
  • p. Anna Rusinek, przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Dlaczego warto wybrać szkołę Baby Born?

Nasza szkoła to nie tylko doświadczeni wykładowcy. W szkole rodzenia Baby Born chcemy nauczyć Cię nie tylko opieki nad maluchem, ale oswoić i pomóc pokonać lęk przed porodem. Chcemy aby każda przyszła mama, która opuszcza naszą szkołę, była w stanie świadomie uczestniczyć w porodzie i pomagać tak długo oczekiwanemu dziecku w przyjściu na świat. Podkreślamy również ważną rolę tatusiów w tym niezwykłym wydarzeniu jak i późniejszej opiece nad noworodkiem.

Zajęcia w naszej szkole rodzenia odbywają się w niewielkich, kameralnych grupach, co sprzyja nawiązywaniu więzi zarówno z prowadzącymi jak i pozostałymi kursantami. Jest to zupełne przeciwieństwo szkół rodzenia organizowanych przy szpitalach, gdzie grupy są dość liczne i ciężko o prywatną atmosferę. Dlatego serdecznie do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy pary z Krakowa, gdzie są długie kolejki na bezpłatne kursy w szkole rodzenia.

Zajęcia w naszej szkole składają się z cyklu 4 spotkań.  Spotkania zostały przygotowane tak, aby były interesujące i nie zmęczyły przyszłej mamy. Każde spotkanie to część wykładowa z pokazami multimedialnymi,  jak i część praktyczna, która pozwala lepiej przygotować się na poród i późniejszą opiekę nad maluszkiem.

Na wyposażeniu naszej szkoły znajduje się detektor do mierzenia tętna płodu  czy elektryczny laktator do odciągania pokarmu. W naszej szkole wypożyczysz również nowość na polskim rynku, urządzenie medyczne, do domowego monitorowania pracy serca dziecka – KTG, ZuzaMed.

Dla zainteresowanych osób, możliwość uruchomienia płatnych zajęć szkoły rodzenia w systemie weekendowym.

Szczegółowy plan zajęć

Terminy najbliższych kursów

Bezpłatna Szkoła Rodzenia

Istnieje możliwość pełnej refundacji z NFZ kosztów uczestnictwa w naszej szkole, przez co zajęcia stają się bezpłatne! Chcesz dowiedzieć się, jak zapisać się do bezpłatnej Szkoły Rodzenia Baby Born? Skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz poradnik dla kobiet ciężarnych.

Indywidualne zajęcia z dojazdem

Wiemy, że niektórym parom ciężko jest dostosować się do konkretnych terminów lub też istnieje zagrożenie ciąży i przyszła mama zmuszona jest do prowadzenia bardzo oszczędnego trybu życia, gdzie większość czasu leży.

Dla takich osób przygotowaliśmy możliwość indywidualnych zajęć z dojazdem do domu. Jeśli jesteś zainteresowana tą formą zajęć, prosimy o kontakt.